Kineziológia és párkapcsolat
A kineziológia lényege a stresszoldás, amely az első lépés ahhoz, hogy változtassunk az életünkön, akár apró, akár nagyobb dolgokban. Stressz alatt, befeszülve nincsenek jó ötleteink, nincsenek megoldási irányok, nincs kilátás, csak a feszültség, a tehetetlenségérzés. Az első lépés, hogy a minket korlátozó, beszűkítő stressztől megszabaduljunk.
Ezek után, megkönnyebbülve, a problémáink kihívásként érzékelése és megoldása már nem is nehéz! Stressz nélkül rendelkezésre áll a kreativitásunk, az optimizmusunk, a nyomás alól felszabadult energiáink most a megoldásra fordíthatók.
Ez nem csak jelentős dolgokban van így: hétköznapi apróságok is súlyossá, nehézzé válnak attól, ha stresszben vagyunk. A stresszkezelés hatékony módjainak megismerése az egyik legfontosabb tudás, hiszen minden pillanatban különböző stresszoroknak vagyunk kitéve. A kérdés mindig az, hogy hogyan bírkózunk meg velük. A kineziológiai oldás egyrészt leveszi rólunk a korábban átélt és bennünk megmaradt stresszeket, másrészt szemléletet alakít és önállóan is alkalmazható stresszkezelési technikákat tanulhatunk meg általa.
Az első lépés tehát, hogy megszabaduljunk a blokkjainktól, azoktól a belső akadályoktól, amelyek a „boldogságunk”, pontosabban szólva a jó minőségű életünk előtt állnak.
A párkapcsolat az életünk egyik egyik alapkérdése: ha nincs, vagy nem jól működik, az stresszt okoz bennünk. Ha jól működő, támogató, akkor segít az élet egyéb stresszhelyzeteivel való megküzdésben. Segít! De a feladat akkor is a miénk. A párunk támogatása nagy erőforrás, de a stresszel egyedül nézünk szembe a munkahelyen, a gyereknevelésben, a szüleinkkel kapcsolatban, vagy éppen jártunkban-keltünkben. A kineziológia stresszoldó módszerei segítségünkre vannak akkor is, ha párként együtt kell külső stresszorral szembenéznünk.
A párkapcsolatban sok korábbi emlékünk, gyermekkori vagy transzgenerációs eredetű érzésünk előjön, hiszen hasonló az alaphelyzet: kötődünk valakihez, mint ahogy gyermekként is tettük. A személy ugyan teljesen más, ő nem a szülőnk, még csak nem is hasonlít rájuk, a kapcsolatban mégis olyan emlékek, viselkedésmódok törnek elő, amelyekhez stressz kapcsolódott a múltban. Az emlékeink ismeretében tudatosabb, jobb minőségű életünk lehet, de még jobb, ha az emlékeinkhez kapcsolódott érzelmi blokkokat, elraktározott érzéseket, stresszeket elengedjük. Ezért is érdemes az önismereti munka során a stresszoldást alkalmazó kineziológiai módszereket igénybe venni.
Ha szeretnél minderről többet olvasni, ezt ajánlom, ha szívesen eljönnél blokkoldásra, keress elérhetőségeimen!
Hasonló cikkek
Honnan tudjuk, hogy tényleg az volt az ok, amit az állításon láttunk?
Ezt a kérdést gyakran teszik fel, amikor a családállításról először hallanak. Mi...
Mi lehet az oka a kötődéstől való félelemnek?
Sokszor előfordul, hogy egy gyermekkorunkban átélt elszakadás a szülőktől nagy...
Megújult a honlapom
Kedves érdeklődők, nagy örömmel mutatom megújult honlapomat, amely tizenkét év...
Milyen könyvet olvassak a családállításról? – könyvajánló
Ma már rengeteg olvasnivaló közül választhatunk, amelyek mind a családállításról...